fbpx

Answer The Public – co wpisują twoi klienci do wyszukiwarki?

Akademia Wordpressa by Kamil Rzeźnik

Witaj w kolejnej lekcji Akademii WordPressa. Może nie za wiele ma ona wspólnego z samym wordpressem, ale na pewno, narzęzie którego dotyczy – pomoże ci w budowaniu rankujących treści na blogu.

Czym jest Answer The Public?

answer the public poradnik

To narzędzie, które w formie graficznych wykresów lub tabel wyświetla informacje na temat fraz jakie użytkownicy wpisują do wyszukiwarki, składające się ze słów kluczowych które sami definiujemy.

Aby zaprezentować możliwości tego narzędzia, wykonam wyszukiwanie z uwzględnieniem słowa „marketing”. Answer The Public – kliknij aby przejść do narzędzia.

answer the public narzędzie do wyszukiwania zapytań użytkowników

Oczywiście wybieramy język Polski. Od jakiegoś czasu, można uwzględnić również dokładniejszy region, lecz jest to funkcja dodatkowo płatna, myślę że dla większości zbędna. Lokalne biznesy – mogą ją wykorzystać. W polu „Enter your keyword & he’ll suggest content ideas in seconds..” wpisz swoją frazę kluczową (np. „marketing”) aby dowiedzieć się jakich treści szukają użytkownicy.

Wyszukiwanie może chwilę potrwać, dlatego musisz być osobą cierpliwą :).

answer the public

Wyniki wyszukiwania w Answer The Public

Po chwili oczekiwania, otrzymałem wyniki z narzędzia Answer The Public, które zawierają zapytania wpisywane do wyszukiwarki przez użytkowników. Mogę je wyświetlać w formie wizualizacji lub tabel.

wizualizacja answer the public
wyniki answer the public

Do czego przydadzą Ci się dane z Answer The Public?

Przede wszystkim to świetne źródło informacji na temat tego, co użytkownicy wpisują do wyszukiwarki, a więc wiesz – czego szukają. Twoja w tym głowa teraz, aby napisać świetny tekst, zawierający odpowiedzi na pytania i treści zawierające jak największą ilość popularnych słów. Należy pamiętać przy tym o zasadach SEO, które są bardzo ważne w procesie pozycjonowania dobrych treści.

Dzięki answer the public znajdziesz pomysły na treści swojego bloga, być może na tematy, o których twoja konkurencja jeszcze nie napisała. To doskonały sposób aby ją wyprzedzić. Bierz się zatem do roboty.

Aby sprawdzić, które zapytania do wyszukiwarki są wpisywane najczęściej, możesz skorzystać z narzędzia Ubersuggest.

Answer The Public umożliwia zapisanie danych do pliku graficznego lub CSV. To wyjątkowe i wciąż darmowe narzędzie wykorzystują dziesiątki tysięcy użytkowników na całym świecie. To podstawowe narzędzie każdego blogera, któremu zależy na tym, aby pisać treści które użytkownicy chcą czytać. Na dzisiaj to tyle.

Pozdrawiam Cię!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *