fbpx

Co zrobić, gdy Facebook nie wykrywa miniatury strony?

TUTORIALE WORDPRESS POMOC

Dość popularnym problemem osób, które publikują linki do swoich stron internetowych na facebooku, jest problem z wykrywaniem miniatury strony lub wpisu przez facebooka. Dzieje się tak gdy chcemy dodać nowy wpis na fanpage, podając linka do strony. Facebook nie ładuje miniatury, lub złą – albo wyśietla sam link do strony. Co zrobić, gdy Facebook nie wykrywa miniatury strony?

Odśwież facebooka na dobry początek

Często system się zawiesza, tak więc na dobry początek, warto odświeżyć stronę facebooka, i dodać ponownie link do strony. Wówczas może on poprawnie załadować dane meta + grafikę, która de facto jest najczęstszym powodem szukania rozwiązania problemu.

Jeżeli to nie pomoże, wchodzimy na stronę Sharing Debugger, a następnei wklejamy link do naszej strony.

W kolejnym kroku klikamy na „Debug

Następnie wybieramy przycisk „Scrape Again” Facebook przechwyci nowe informacje dotyczące zawartości linku. Nasz problem powinien zostac rozwiązany.

YOAST SEO: Wyświetlająca się zła miniatura strony!

Spora część osób, korzysta z wtyczki YOAST SEO, która wspiera proces pozycjonowania. Osobiście sam z niej korzystam i jestem zadowolony. W prawdzie są już potencjalnie „lepsze” od niej, ale w dalszym ciągu jest to podstawowa wtyczka dla osób chcących rozwijać swoją stronę internetową pod widoczność w wyszukwiarce Google.

Dodając linka do strony na facebooku, czy to na profilu prywatnym, czy w grupie / na fanpage-u, otrzymujesz miniaturę, ale nie taką – na jakiej Ci zależy. W dodatku, nie masz pojęcia gdzie została ustawiona obecna, a tymbardziej jak ją zmienić. Z rozwiązaniem przychodzi YOAST SEO.

Tak więc, jeżeli masz ten problem, a nie korzystasz z popularnego pomocnika w pozycjonowaniu, nadszedł czas by się z nim zapoznać. Możesz tego dokonac czytając mój osobny wpis na ten temat: YOAST SEO

Co zrobić, gdy Facebook nie wykrywa miniatury strony? Rozwiązanie przy użyciu Yoast SEO

Zaloguj się do swojego panelu administracji wordpressem. Następnie przejdź do zakładki SEO (YoastSeo).

Następne wybieramy „Społeczności” i „Facebook

Włączamy „dodawanie danych Open Graph” a następnie, możemy dodać obrazek domyślny, który wyświetli się przy każdorazowym wklejeniu linku do strony internetowej na twoim facebooku.

Jeżeli twoja opcja „Włącz dodawanie danych Open Graph” jest wyłączona – zalecam najperw jej uruchomienie, bez dodawania grafiki. Prawdopodobnie nie będzie to wymagane. W przypadku, gdy nie będziesz wiedzieć, w którym dokładnie miejscu znajduje się zaciągnięta grafika ze strony głównej (by ją zmienić), możesz dodać ją ręcznie za pomocą tej opcji.

Zapraszam Cię do akademii wordpressa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *