fbpx

Instalacja Search Console od Google

Akademia Wordpressa by Kamil Rzeźnik

Witaj w czwartej części mojego darmowego szkolenia „Akademia WordPressa”, w której połączymy stronę z narzędziem „Google SearchConsole” przeznaczonym dla webmasterów stron internetowych. To narzędzie pozwala mierzyć ilość ruchu z wyszukiwarki, ale przede wszystkim, wskazuje problemy które uniemożliwiają poprawną indeksację. Gotowy / Gotowa?. Zaczynamy!.

google search console

Przechodzimy sobie na tę stronę, następnie wybieramy opcję „Rozpocznij„, po czym wpisujemy „Adres URL witryny” i zatwierdzamy przyciskiem „DODAJ USŁUGĘ„.

witamy w google search console
search console weryfikacja

Weryfikacja własności strony dla Search Console

Pozostało nam już tylko dokonać weryfikacji własności strony. Pobieramy wskazany przez narzędzie plik z rozszerzeniem .html, i wgrywamy go do katalogu „public_html„, czyli dokładnie tam, gdzie znajdują się pliki naszego wordpressa.

Na tym etapie mamy jeszcze kilka innych opcji weryfikacji: poprzez Tag HTML, Google Analytics, Menadżer tagów Google, Dostawca nazwy domeny, jednak wybieramy opcję numer jeden i sprawnie przechodzimy proces weryfikacyjny, klikając na przycisk „WERYFIKUJ” tuż po przesłaniu na hosting pobranego pliku.

google search console weryfikacja uprawnień do strony
google search console własność zweryfikowana

To wszystko. Gratulacje. Udało Ci się podłączyć narzędzie Google Search Console do swojej strony Internetowej. Teraz musisz zaczekać kilka dni, na wyświetlenie danych. Więcej na ten temat znajdziesz pod tym linkiem.

Pozdrawiam Cię!

kokpit google search console nowe konto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *