fbpx

Jak wyłączyć duplikację zdjęć w wordpressie?

Jak wyłączyć duplikację zdjęć w wordpressie?

Spora część użytkowników ma problem z faktem, iż wordpress podczas wgrywania pojedynczego zdjęcia czy grafiki kopiuje je co najmniej 3 do 6 razy. W skrajnych przypadkach, z winy szablonu może wykonać duplikację nawet 8 razy. W dzisiejszym artykule przedstawiam prosty sposób na ograniczenie tego zjawiska. Zaczynamy?.

Zacznij od usuwania nieużywanych grafik

Zainstaluj wtyczkę Force Regenerate Thumbnails , która w sposób automatyczny usunie wszystkie nieużywane grafiki. Odpowiada za to opcja w ustawieniach wtyczki „Delete thumbnail files for old unregistered sizes in order to free up server space. You risk broken images if you do this so it’s strongly recommended that you upadate the content of posts to reduce the risk.”

Dodatkowo, wtyczka umożliwia odświeżenie plików graficznych. Jest to przydatne w momencie gdy np. zmienisz domyślny rozmiar wyświetlania grafik na stronie. Przycisk „Regenerate Thumbnails” odpowiada za to działanie.

Zmień ustawienia mediów w wordpressie

Przejdź do zakładki Ustawienia, następnie Media i zmień domyślne rozmiary obrazów. Jeżeli dodasz wartość 0, kopia nie powinna się więcej tworzyć.

ustawienia mediów wordpress

Usuń skrypt generujący niepotrzebne duplikaty zdjęć

Kolejnym sposobem na ograniczenie duplikacji grafik w Twoim wordpressie jest usunięcie kodu, który umożliwia wordpressowi generowanie duplikatów. Zaloguj się na swój hosting i odnajdź folder z plikami szablonu, lub zrób to przez kokpit WyglądEdytor. Odnajdź plik functions.php, a następnie znajdź kod podobny do poniższego:

set_post_thumbnail_size( 1200, 9999 );
add_image_size( 'homepage-thumb’, 220, 180, true );

Powyższy kod pozwala na tworzenie dodatkowych grafik, możesz zmienić wartości „true” na „false„, jednak jeżeli to nie pomoże, zostaje usunięcie kodu, po czym problem powinien zniknąć.

UWAGA! – Grafiki mogą być odpowiedzialne za wyświetlanie miniatur, musisz dokładnie wiedzieć których rozmiarów chcesz się pozbyć. Dla testu, nie usuwaj – a zmieniaj rozmiar.

wyglą edytor wordpress
duplikaty zdjęć wordpress

Wyłącz generowanie obrazów responsywnych w rozmiarze 768 px

W przypadku gdy podczas wgrywania grafiki, generuje się ona dodatkowo w wersji „medium_large size 768 px ” dla responsywnych szablonów, a nie korzystasz z niej, i nie jest ci potrzebna, możesz zatrzymac jej generowanie prostą i nie obciążającą wordpressa wtyczką o nazwie Disable Responsive Images Complete.

Wyłącz generowanie obrazów responsywnych w rozmiarze 768 px

Generuj obrazy o takich rozmiarach jakie są Ci potrzebne

Na przyszłość, możesz ustawić jakie rozmiary mają mieć wgrywane przez ciebie grafiki. Pomocna będzie wtyczka Imsanity, która przerobi rozmiary grafik za Ciebie.

imsanity wtyczka wordpress ustawianie rozmiaru wgrywanych grafik

Mam nadzieję że pomogłem.

Pozdrawiam Cię!

Jedna odpowiedź dla “Jak wyłączyć duplikację zdjęć w wordpressie?”

  1. Witam, jak ustawię te rozmiary mały średni duży na 0 to już wystarczy i załatwi problem generowania niepotrzebnych miniatur? Czy trzeba wszystkie te modyfikacje wprowadzić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *