fbpx

Taxi Kluczbork: Case Study pozycjonowania do top 1 w 3 miesiące

taxi-kluczbork pozycjonowanie stron Internetowych

Pan Łukasz zgłosił się do mnie z zapytaniem o stworzenia strony Internetowej, a także jej wypozycjonowania na kluczową dla niego frazę „Taxi Kluczbork”. Głównym celem współpracy było jak najszybsze osiągnięcie wyniku. Zapraszam do zapoznania się z Case Study tego zlecenia.

case study taxi kluczbork top 1 łukasz stecki kluczbork zamów taksówkę online

Nowa strona internetowa

W pierwszej kolejności przygotowana została strona internetowa taxikluczbork.eu, która zawiera między innymi funkcjonalność rezerwacji kursu online. Oczywiście owa funkcjonalność nie przełożyła się na widoczność strony w najwyższych pozycjach wyszukiwarki dla wskazanych fraz kluczowych.

Strona została przygotowania na skrypcie CMS WordPress:

  • zgodnie z wytycznymi Google dot. pozycjonowania
  • z wykorzystaniem nowoczesnego, aczkolwiek lekkiego szablonu dostosowanego do potrzeb klienta
  • Treści i optymalizacja SEO przygotowane zostały w oparciu o takie narzędzia jak: Answer The Public, Ahrefs, Senuto czy SURFER SEO
  • Użyte na stronie internetowej zdjęcia autorstwa klienta (bez wykorzystania zdjęć stockowych)
  • Na stronie zainstalowano: Google Search Console, Google Analytics

Linkowanie offsite

Strona została przygotowana na nowym serwerze, a także otrzymała nową domenę. Aby mogła rankować wysoko w Google potrzebowała profilu linkowego ze stron tematycznie powiązanych, a także wizytówek z lokalnych baz firm. W tym celu przygotowana została również kampania reklamowa w postaci artykułów blogowych i wizytówek z adresem url na platformach typu „baza firm online”.

Oczekiwanie na wyniki

Już na samym początku współpracy klient zaakceptował fakt, iż uzyskanie najlepszych wyników nie jest możliwe od zaraz na stronie, która jest świeża, postawiona na nowym serwerze z domeną bez historii SEO. Klient w pełni zaakceptował ten fakt, dzięki czemu mogliśmy podjąć owocną współpracę. W pozycjonowaniu strony internetowej organicznie nie można liczyć na natychmiastowe efekty. Uzbrojenie się w cierpliwość i zaufanie profesjonalistom to najważniejszy krok do uzyskania sukcesu.

Start pozycjonowania

Pozycjonowanie strony internetowej rozpoczęliśmy we wrześniu 2022 roku. Odpowiednie przygotowanie strony pod wytyczne SEO sprawiło, że pojawiła się ona od razu na zamówioną frazę (taxi kluczbork) na 37 pozycji.

Taxi Kluczbork – Case Study pozycjonowania do top 1

W kolejnych dniach strona spadała i podnosiła się w rankingu, co jest całkowicie normalnym zjawiskiem. W kolejnych tygodniach czekał nas również update algorytmów Google takich jak:

  • August 2022 Helpful content update
  • September 2022 core update
  • September 2022 product reviews update

W tym czasie tworzone były artykuły blogowe na stronach lokalnych oraz powiązanych tematycznie:

  • Ceny taksówek w Kluczborku – ile kosztują kursy?
  • Taxi w Kluczborku dla powracających z Wesela!

a także strona promowana była w mediach społecznościowych (organicznie/bezpłatnie).

TOP 2 dla słowa „taxi kluczbork” w przyspieszonym tempie!

Strona zaczęła rankować na drugiej pozycji już 22 września 2022 roku według narzędzia Seo Station. W wyszukiwarce jednak pojawiała się w top 15 wyników wyszukiwania, nie zajmując za każdym razem top 2 pozycji. Wykonywane były w tym czasie kolejne działania polegające na pozyskiwaniu linków i optymalizacji treści i kodu strony pod wyszukiwarkę google (SEO).

Taxi Kluczbork – Case Study

TOP 1 w narzędziach monitorujących pozycje dla danych słów kluczowych i faktyczny wynik w Google

W dniu 11.12.2022r. strona taxikluczbork.eu na hasło „taxi kluczbork” pojawiła się na pierwszym miejscu, wyprzedzając pozostałych konkurentów. Zarówno w wyszukiwarce, jak i w narzędziu monitorującym pozycje.

Taxi Kluczbork w top 1 Google na hasło „Taxi Kluczbork”
Taxi Kluczbork – wyniki wyszukiwania Google z dnia 16.12.2022r.

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, w top 10 wyników pojawił się także portal KluczborkSpolecznosc.pl, na którym został opublikowany artykuł pod tytułem „Ceny taksówek w Kluczborku – ile kosztują kursy?” Miał on duże znaczenie w podniesieniu pozycji strony klienta w wynikach wyszukiwania, gdyż jest to strona z dobrą i długą historią w Google, a także posiada sporą ilość linków prowadzących. To tylko przykład jednego z artykułów które zostały stworzone aby wypozycjonować serwis klienta w naturalny sposób.

PODSUMOWANIE

Klient taxikluczbork.eu zamówił usługę wykonania strony internetowej wraz z pozycjonowaniem na wybraną przez niego frazę. Fraza ta została sprawdzona w Google Keywords Tool, aby potwierdzić jej największą wartość pod względem ilości wyszukiwań przez użytkowników internetu. W zaledwie trzy miesiące po powstaniu strony uzyskała ona TOP 1 na wybrane hasło.

Sprawdź już teraz ofertę na lokalne pozycjonowanie Kluczbork.

W tym miejscu warto również nadmienić, iż budżet reklamowy, o jakim wspominam w powyżej podlinkowanej stronie „pozycjonowanie Kluczbork” jest orientacyjny. W przypadku tego klienta był on znacząco mniejszy od prezentowanych.

Dalsze działania będą mieć na celu utrzymanie pozycji poprzez linkowanie i optymalizację SEO.

Zapraszam serdecznie do współpracy!

Napisz do mnie: info@kamilrzeznik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *