fbpx

Odzyskiwanie konta na Facebooku – Kompendium wiedzy

Odzyskiwanie konta na Facebooku - Kompendium Wiedzy

Utrata konta prywatnego jak i firmowego na Facebooku może być bardzo frustrująca, tym bardziej jeżeli wykorzystuje się tę sieć społecznościową do promowania działań biznesowych. Co robić, gdy nie mamy dostępu do hasła, adresu email oraz numeru telefonu naszego konta po ataku hakera? W takich sytuacjach przyda się mój poradnik jak odzyskać konto na Facebooku. Znajdziecie tutaj informacje co robić w przypadku naruszenia standardów społecznościowych Facebooka oraz jak odzyskać zhakowane konto na Facebooku. Jeżeli Twoje konto prywatne nie zostało zhakowane a masz problem z utratą dostępu do strony firmowej, koniecznie przeczytaj artykuł: Jak odzyskać Fanpage na Facebooku? Zapraszam serdecznie do dalszej części tego poradnika.

Jak odzyskać konto na Facebooku – zapomniane hasło

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy nie mamy do czynienia z zapomnieniem własnego hasła do konta na Facebooku. Można to zrobić w bardzo łatwy sposób.

Facebook udostępnia narzędzie do znajdywania kont. Wystarczy że przejdziesz na stronę https://www.facebook.com/login/identify a następnie wpiszesz adres e-mail lub numer telefonu komórkowego aby wyszukać swoje konto.

Jak odzyskać konto na Facebooku - zapomniane hasło

W polu „Adres e-mail lub numer telefonu komórkowego” należy wpisać ten adres email, którym zawsze logujemy się do swojego konta na facebooku. Jeżeli logowałeś się dotychczas za pomocą numeru telefonu – wpisz swój numer telefonu.

Jak odzyskać konto na Facebooku – zapomniany mail

W jaki sposób odzyskać konto na Facebooku, jeżeli nie pamiętamy adresu email wykorzystywanego do logowania? W tym konkretnym przypadku również sprawdzi się narzędzie do wyszukiwania kont na Facebooku: https://www.facebook.com/login/identify

Tym razem jednak, zamiast wpisywać adres e-mail podajemy nasz numer telefonu. Jeżeli numer będzie poprawny i przypisany do Twojego konta na Facebooku – otrzymasz SMS-a z kodem umożliwiającym zmianę hasła co finalnie doprowadzi do zalogowania się na konto.

Jeżeli jednak wpisywany numer telefonu nie jest przypisany do żadnego konta na Facebooku możesz:

 • Spróbować wpisać inny numer telefonu z którego korzystałeś
 • Wpisać pozostałe adresy email z których korzystasz (być może jeden z nich będzie przypisany do Twojego konta)
 • W miejscu adresu email lub numeru telefonu wpisać: Imię i Nazwisko lub nazwę konta (jeżeli ją pamiętasz) – możesz użyć różnych kombinacji

Co jeszcze możesz zrobić? Poproś znajomego lub kogoś z rodziny o pomoc. Wystarczy, że osoba ta wejdzie na twój profil na Facebooku z poziomu swojego konta i poda Ci twoją nazwę użytkownika.

Nazwa użytkownika widoczna jest w adresie URL konta.
Facebook.com/nazwa.użytkownika

Dodatkowo osoba ta, może wejść w zakładkę „Informacje” będąc na twoim profilu i sprawdzić numer telefonu oraz adres email. Następnie sprawdź w narzędziu do identyfikacji konta czy dane te są przypisane do Twojego konta.

Jak odzyskać konto na FB bez maila i telefonu?

Sytuacja w której nie pamiętamy zarówno adresu email jak i numeru telefonu przypisanych do konta na Facebooku jest nieco trudniejsza do rozwiązania. W tym konkretnym przypadku można poprosić znajomego o pomoc.

Poproś znajomego lub członka rodziny aby odnalazł Twoje konto na Facebooku a następnie kliknął „” trzy kropki pod zdjęciem w tle. Następnie należy wybrać opcję „Uzyskaj wsparcie lub zgłoś materiały”

Z kolejnej listy wybierz opcję „Inny powód”

Teraz wystarczy wybrać opcję „Odzyskaj to konto” aby rozpocząć proces przywracania.

Odzyskaj to konto

Zaufana osoba przejdzie przez proces odzyskiwania konta i uzyska dane logowania do Twojego konta. Należy podążać za instrukcjami wyświetlanymi przez Facebooka.

Jak odzyskać zablokowane konto na FB?

Jeżeli zdarzy się sytuacja, w której ktoś zgłosi Twoje konto ze względu na naruszenie regulaminów Facebooka – może dojść do utraty konta poprzez blokadę. Najczęstszymi powodami są:

 • Szerzenie nieprawdziwych informacji (SPAM)
 • Używanie fałszywego Imienia i Nazwiska (Zabronione na FB)
 • Publikacja natrętnych reklam

Jedyne co można zrobić w takiej sytuacji, to spróbować odwołać się od decyzji. W tym celu należy odwiedzić zakładkę ZHAKOWANE KONTA i postępować zgodnie z instrukcjami.

Na tej stronie znajdziesz formularz dla osób, które nie mogą zalogować się na swoje konto. Skorzystaj z niego aby wyjaśnić sprawę.

Jeżeli doszło do poważnego naruszenia regulaminu, Facebook nie odblokuje Twojego konta.

UWAŻAJ NA HAKERÓW!

Zanim przejdziesz do kolejnej części tego poradnika, poświęć trzy minuty aby nie paść ofiarą hakerów. Na poniższym materiale WIDEO prezentuję podstępną praktykę hakerów, poprzez którą tysiące osób traci dostęp do swoich kont każdego dnia. Uwierz mi… nie chcesz dołączyć do tego grona. To tylko 3 minuty Twojego czasu. Odzyskiwanie konta może potrwać nawet trzy miesiące.

Zapraszam do subskrypcji mojego kanału na YouTube, aby być na bieżąco w sprawach Facebook’a.

Jak odzyskać zhakowane konto na FB?

Na Facebooku coraz częściej dochodzi do ataków hakerskich. Internetowi oszuści przejmują nasze konta w coraz łatwiejszy i podstępny sposób. Jedną z podstawowych rzeczy, które należy zrobić jest uruchomienie weryfikacji dwuetapowej. Wówczas nasze konto będzie mniej podatne na ataki hakerskie.

Jeżeli twoje konto zostało przejęte przez hakera należy czym prędzej zgłosić ten fakt przechodząc na stronę internetową https://www.facebook.com/hacked a także jak najszybciej skorzystać z dedykowanego formularza w Centrum Pomocy Facebooka dla osób, których konta zostały zhakowane.

Należy podążać za wskazówkami Facebooka aby odzyskać swoje konto.

Niestety w wielu przypadkach internetowym oszustom zależy nie tyle na Twoim koncie prywatnym co na podpiętym do niego koncie firmowym, stronie fanpage, koncie reklamowym. Często wówczas łamią oni regulaminy facebooka celowo, aby doprowadzić do blokady twojego konta. W takiej sytuacji odzyskanie konta prywatnego jest praktycznie niemożliwe. To jednak nie wszystko. Bez odzyskanego konta prywatnego, nie odzyskasz konta firmowego – strony firmowej (fanpage) i konta reklamowego.

Dlaczego hakerzy przejmują konta prywatne i firmowe?

Myślę, że w tym miejscu warto wspomnieć o tej kwestii. Hakerzy przejmują konta prywatne aby dostać się do kont firmowych. Tam wykorzystują strony firmowe (fanpage) np. do tworzenia reklam swoich produktów za które płaci właściciel konta (czyli Ty). To najczęstszy powód. Cierpi na tym wielu użytkowników którzy nie podpinają do swoich kont firmowych kart płatniczych i nie tworzą reklam za pomocą Facebooka. Niestety tego hakerzy nie są w stanie przewidzieć. Oczywiście to nie jedyne powody, jest ich o wiele więcej jednakże ten jest najpopularniejszym.

Odzyskiwanie konta FB bez dostępu do danych logowania i odzyskiwania hasła

Odzyskanie dostępu do konta przejęte przez hakera to nie lada wyzwanie. Nie jest to na szczęście sytuacja bez wyjścia. Haker, przejmując Twoje konto zmienia Imię i Nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, hasło oraz w wielu przypadkach zakłada własną weryfikację dwuetapową. Tak więc skutecznie uniemożliwia Ci podjęcie jakichkolwiek standardowych kroków związanych z przypomnieniem hasła, maila, loginu itd. Co możesz zrobić w takim przypadku? Po pierwsze, zobacz poniższe nagranie SHORT:

Odnajdywanie przejętego i zmienionego przez hakera konta

Jeżeli haker zmienił Imię i Nazwisko, a także pozostałe dane podstawowe na Twoim koncie, nie będzie możliwe jego odzyskanie wykorzystując Twoje dane personalne i używane dotychczasowo do logowania.

Przejdź teraz do strony „Uzyskiwanie dostępu do Twoich informacji na Facebooku i pobieranie ich

Uzyskiwanie dostępu do Twoich informacji na Facebooku i pobieranie ich

Bezpośredni link: https://pl-pl.facebook.com/help/contact/2032834846972583?locale2=pl_PL

W pierwszym okienku wybierz „Rozwiązywanie problemów z dostępem do konta

Rozwiązywanie problemów z dostępem do konta

Następnie wybierz „Ktoś włamał się na moje konto

Ktoś włamał się na moje konto

Teraz zobaczysz link „zabezpiecz je, przechodząc do Centrum pomocy.” Kliknij.

Po otwarciu kolejnej zakładki należy wybrać polecenie:

Odzyskiwanie konta na Facebooku, które mogło zostać zhakowane lub które ktoś wykorzystuje bez zezwolenia„.

Teraz klikamy w przycisk „Rozpocznij

Z podpowiedzi wybieramy „Ktoś inny uzyskał dostęp do mojego konta

Następnie należy użyć opcji „Nie, nie mogę się zalogować

Dochodzimy do momentu, w którym Facebook pyta czy masz dostęp do numeru telefonu lub adresu e-mail powiązanego z kontem? Odpowiadamy „Nie, nie mam dostępu do numeru telefonu ani adresu e-mail na koncie

Na koniec klikamy w link zgodnie z instrukcją od FB.

Jak odnaleźć zhakowane i zmienione konto na FB?

Po przejściu na kolejną zakładkę od FB, musimy posiadać informacje na temat naszego konta. Chodzi tutaj o jedną z poniższych informacji:

 • Imię i Nazwisko
 • Adres e-mail
 • Numer telefonu
 • Nazwa użytkownika
 • Adres URL konta (nie zawsze działa!)

Jeżeli haker zmienił dane podstawowe to wyszukanie konta za pomocą swojego imienia i nazwiska, czy dotychczasowego adresu e-mail lub numeru telefonu będzie niemożliwe. W wielu przypadkach zapominamy o nazwie użytkownika. Jednakże mało kto ją zapamiętuje, a po przejęciu konta nie możemy się zalogować, a więc nie możemy tego sprawdzić.

Podpowiedź: Jeżeli Twoje konto nie zostało zablokowane przez FB po przejęciu, poproś znajomego aby spróbował je odnaleźć i podał ci nazwę użytkownika (oraz adres URL). Może to być trudne do zrealizowania, ponieważ haker zapewne zmienił nie tylko dane personalne ale i zdjęcie profilowe (zapewne).

Co jeszcze możesz zrobić: Sprawdź historię przeglądania stron na komputerze lub w przeglądarce swojego smartfona (jeżeli korzystałeś z FB bez aplikacji). W ten sposób znajdziesz link do swojego profilu na Facebooku i nazwę użytkownika.

Zmiana danych rsonalnych na koncie przez hakera – maile od facebooka

Jeżeli haker zmienia dane personalne takie jak Imię i Nazwisko oraz podstawowe dane dostępowe: adres e-mail, numer telefonu – to Facebook powinien poinformować dotychczasowego właściciela konta o tym fakcie. W związku z tym, powinieneś otrzymać co najmniej trzy maile w tej sprawie. Sprawdź swoją skrzynkę mailową. Jeżeli masz maile, to znajdziesz w nich potrzebne informacje:

 • nowy adres e-mail podłączony do konta
 • nowe dane personalne: Imię i Nazwisko twojego konta

Mając te dane, możesz powrócić do procesu odnajdywania swojego konta.

ZMIANA DANYCH TWOJEGO KONTA – ZRZUTY EKRANU

Tak wygląda treść maila informującego o usunięciu twojego adresu e-mail z konta.

W kolejnym mailu FB informujeę o zmianie hasła dostępowego do konta.

W kolejnym, kluczowym mailu znajduje się informacja o adresie e-mail, który został dodany do zhakowanego konta:

Tak więc teraz, możesz wpisać adres e-mail „underbird1336@hotmail.com” w polu wyszukiwania swojego przejętego przez hakera konta.

Zanim jednak zaczniesz, zobacz również pozostałe maile, jakie możesz otrzymać od FB po ataku hakerskim.

Tytuł kolejnego maila jednego z moich klientów brzmi nastepująco:

Francesca Martinello (allspice2754@outlook.com) dołączyła do konta I TUTAJ NAZWA STRONY FIRMOWEJ NA FB mojego klienta.

Zatem mamy kolejne dane które należy wykorzystać w polu wyszukiwania konta.

Ostatni mail, który chciałbym zaprezentować:

Informacja o osobie (Imię Nazwisko) oraz adresie e-mail podpiętym do konta reklamowego po przejęciu hakerskim.

Teraz mamy komplet informacji. O ile FB nie zbanował twojego konta prywatnego – nadszedł czas na jego odzyskanie. Wracamy do ekranu odszukiwania konta.

Wpisz Imię i Nazwisko ustawione przez hakera lub jeden z adresów e-mail. Wybierz swoje konto i postępuj zgodnie ze wskazówkami.

Odpłatna pomoc

Świadczę usługi związane z pomocą w odzyskiwaniu utraconych kont firmowych na Facebooku. Szczegóły oraz cennik znajdziesz na stronie: Jak odzyskać Fanpage na Facebooku.

Po pomoc w odzyskiwaniu kont prywatnych zapraszam na mój KANAŁ YOUTUBE.

4 dodatkowe artykuły “Odzyskiwanie konta na Facebooku – Kompendium wiedzy

 1. Najlepszy poradnik jaki udało mi się znaleźć, czekam teraz na weryfikację dowodu i prawdopodobnie odzyskam swoje konto. Z całego serca pięknie dziękuję!!

 2. Dziękuje serdecznie za pomoc. Nie sądziłem że jest jeszcze szansa a jednak! Mimo zmienionego hasła maila i numeru udało się, jest Pan wielki! Z serca pięknie dziękuję!!
  Janusz

 3. Moje konto jest zablokowane od 52 dni, a żaden z wymienionych sposobów w artykule nie działa. Nie mogę wysłać dowodu tożsamości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *