fbpx

Jak odzyskać Fanpage na Facebooku? Aktualne metody.

Jak odzyskać Fanpage na Facebooku? | 100% skuteczności

Witajcie drodzy czytelnicy. Zapewne jesteście tutaj, ponieważ utraciliście dostęp do Waszego konta w serwisie społecznościowym Facebook. Nie jest to jednak jedyny problem, ponieważ owe konto posiadało funkcję administratora na fanpage firmowym, zgadza się? Firmy, które świadczą usługi bardzo często wykorzystują Facebooka do prowadzenia rozmów czy pozyskiwania zapytań. Dzieje się tak, ponieważ jest to największy portal social media, na którym ludzie bardzo często wymieniają się kontaktami do firm których usług szukają. Tak było również w przypadku mojego znajomego, który stracił dostęp do swojego fanpage firmowego na facebooku. Problem okazał się bardzo poważny, ponieważ FACEBOOK i MESSENGER to jego główny kanał komunikacji z klientami. Wszystkie rozmowy, ustalenia a nawet skany umów – przesyłane były przez serwery facebooka. Sytuacja stała się nie tylko stresująca. Ona była wręcz patowa. Rozdzwoniły się telefony z zarzutami „nie odpisuje Pan na wiadomości” a także wiele mniej przyjemnych treści.

W dzisiejszym artykule zaprezentuję Wam sposób na to jak odzyskać Fanpage na Facebooku – krok po kroku.

OBSŁUGA ZGŁOSZEŃ

Oferuję kompleksową obsługę procesu odzyskiwania kont firmowych. Koszt to 800 PLN za przygotowanie i poprowadzenie zgłoszenia, aż do momentu końcowej decyzji FB. W przypadku odzyskania fanpage kwota łączna do zapłaty wynosi 1600 PLN. Przypominam że to Facebook podejmuje decyzje, i nie rzadko jest ona fatalna w skutkach. W zależności od przypadku. Jeżeli jesteś zainteresowany usługą, napisz na info@kamilrzeznik.pl opisując swój przypadek, a następnie zaczekaj na moją odpowiedź.

Formularz kontaktowy dla klientów biznesowych

Jeżeli potrzebujesz płatnej pomocy w kontakcie z Facebookiem i finalnie odzyskaniem swojego konta firmowego / strony firmowej, użyj poniższego formularza.

UWAGA! ZANIM WYŚLESZ FORMULARZ

 • Musisz posiadać dostęp do konta prywatnego, które utraciło funkcję administratora na koncie reklamowym/firmowym, stronie fanpage (jeżeli konto prywatne zostało przejęte przez hakera musisz je najpierw odzyskać za pomocą: https://www.facebook.com/hacked )
 • Przygotuj dokumenty potwierdzające że firma należy do Ciebie. Obecnie FB wymaga zaświadczenia z pieczątką rządową (sugeruję dokument o nadaniu NIP, jako dodatek odpis KRS)
 • Jeżeli fanpage podpięty jest pod konto reklamowe/firmowe to przygotuj również jego numer i kilka faktur za opłacane reklamy jako dowód w zgłoszeniu
 • Twoje Imię i Nazwisko konta prywatnego na Facebooku musi zgadzać się z danymi na dokumencie tożsamości

  Przyczyna utraty dostępu do Fanpage na Facebooku

  Przyczyn tak na prawdę może być wiele, jednakże dwie z nich są najbardziej prawdopodobne i prawdę mówiąc najpopularniejsze. Przekonałem się o tym wielokrotnie odzyskując konta dla moich znajomych i klientów którzy jako główny kanał komunikacji biznesowych, ze wzgledu na fanpage – opierali na Facebooku (messenger). Chociaż odzyskali oni już dostęp do swoich stron to dostali nauczkę: nie opierajcie komunikacji biznesowej z klientem na portalu, z którego wasze konto może zniknąć z dnia na dzień.

  Drogi czytelniku – nie stresuj się,, dzisiaj jest Twój szczęśliwy dzień, a historia z utratą fanpage będzie zakończona happy end-em. Nie wierzysz? Czytaj dalej!

  Blokada konta na facebooku za naruszenia standarów społeczności Facebook

  Pierwszy najpopularniejszy problem, związany z utratą dostępu do fanpage firmowego na Facebooku jest blokada konta przez algorytm (boty) Facebooka. Dzieje się tak, ponieważ nie przestrzegałeś standardów społeczności Facebook. Tutaj mam dla Ciebie niestety złą wiadomość. Nie dowiesz się, a jedynie możesz „gdybać” co zrobiłeś nie tak, dostając blokadę od botów Pana Zuckelberga. Najpopularniejszymi powodami blokowania kont użytkowników przez samego facebooka są:

  • Zgłoszenie twoich treści przez innych użytkowników (może to być niestety zorganizowana akcja przez konkurencją – trudno będzie to udowodnić, o czym napiszę nieco dalej…)
  • Zbyt duża ilość dodawanych treści tego samego typu (tak zwane spamowanie na grupach, tablicach, fanpage, we wiadomościach prywatnych)
  • Utworzenie kolejnego konta na Facebooku na te same dane (Standardy społeczności Facebooka mówią jasno, jedna osoba może posiadać jedno konto na Facebooku – i o tym wiele osób w ogóle nie wie)

  Powyższe trzy powody są z kategorii tych najpopularniejszych. Spróbuj przypomnieć sobie, jakie działania podejmowałeś/podejmowałaś w ostatnich dniach czy nawet tygodniach na Facebooku rpzez profil prywatny. Jakiś czas temu, wchodząc na stronę facebook.com/support poprzez swoje konto prywatne, można było zobaczyć informację na temat powodu nałożenia blokad. Dzisiaj już to nie działa tak jak kiedyś. Rzadko zdaża się aby konkretne informacje pojawiały się w tym miejscu, nie mniej jednak koniecznie tam zajrzyj!

  Jeżeli powyższy problem dotyczy Ciebie, koniecznie zobacz artykuł: Jak odblokować konto na Facebooku?

  Przejęcie konta przez hakerów

  Drugi pod względem popularności powód utraty dostępu do Fanpage firmowego jest także związany z brakiem dostępu do konta prywatnego. Bo to przecież za jego pośrednictwem tylko i wyłącznie możemy zarządzać naszą stroną na Facebooku.

  Po przejęciu przez hakerów konta na Facebooku tracimy nie tylko dostęp do pryatnych wiadomości i kontaktów, ale także do zarządzanych przez nas stron firmowych. Odzyskanie konta przejętego przez hakerów nie jest łatwe, ale jest możliwe. Jeden z moich klientów był cierpliwy, a walka z przeciwnościami jakie postawili przed nami hakerzy trwała prawie 4 miesiące. Finalnie, udało mi się odyzyskać nie tylko fanpage, ale konto prywatne również. Warto wspomnieć, że dla kont prywatnych na Facebooku obecnie na ma tzw. supportu. Bardzo często za komunikację odpowiadają algorytmu składające się z botów. Trzeba ogromnej ilości cierpliwości aby coś wskórać. Niestety hakerzy potrafią dość mocno skomplikować życie, ale nigdy nie można się poddawać.

  Jeżeli Twoje konto zostało przejęte przez hakerów, koniecznie przeczytaj artykuł: Jak odzyskać konto FB przejęte przez hakerów?

  UWAGA! AKTUALIZACJA Z DNIA 04.08.2023r,
  Poniższa (czytaj dalsza) część artykułu nie jest aktualizowana na bieżąco, gdyż proces odzyskiwania kont firmowych na Facebooku zmienia się dosłownie co kilka dni. Są to mniejsze lub większe zmiany, jednakże tak się dzieje. Ze względu na dużą ilość pracy i w/w zmian nie jestem w tej chwili w stanie zaktualizować poradnika. Jeżeli nie masz dostępu do supportu poprzez konto reklamowe, poniższa treść nie będzie dla Ciebie przydatna. Aby odzyskać FB Firmowego trzeba mieć taką możliwość.

  Oczywiście po przeczytaniu poniższych treści poradzisz sobie z utworzeniem samodzielnego zgłoszenia, jedynie niektóre widoki ekranów będą inne niż w mojej publikacji.

  Jak zabezpieczyć się przed utratą dostępu do Fanpage-a na Facebooku?

  Zanim zaprezentuję sposób na odzyskanie Fanpage firmowego na Facebooku, pragnę nauczyć Ciebie oraz wszystkich moich czytelników, w jaki sposób zabezpieczyć Fanpage na Facebooku przed jego utratą. To bardzo ważne i bardzo proste!

  Wielu moich klientów, którym odzyskiwałem dostęp do Fanpage na Facebooku popełniło ten błąd. Chodzi oczywiście o funkcję administratora fanpage. Jeżeli posiada ją wyłącznie jedna osoba, zawsze istnieje ryzyko utraty. I tak dzieje się w prawie 95% przypadkach.

  Jeżeli prowadzisz biznes, zakładasz Fanpage firmowy na Facebooku – koniecznie pozostaw sobie furtkę w przypadku utraty dostępu do konta prywatnego. Dodaj dodatkowego administratora Fanpage. Może to być twój współmałżonek, członek rodziny, partner biznesowy lub po prostu osoba, której ufasz bezgranicznie i wiesz że Cię nie zawiedzie. W przypadku utraty dostępu do konta prywatnego masz w dalszym ciągu dostęp do Fanpage, oraz wszystkich wiadomości jakie za jego pośrednictwem otrzymałeś i wysłałeś, poprzez zapasowe konta administratora. W skrajnych przypadkach, gdy nie udaje się odzyskać dostępu do konta prywatnego, za pośrednictwem konta innego admina, możesz nadać te same prawe dla swojego nowego konta. Warto tutaj pamiętać o tym, że zakładanie nowego kota według standardów społeczności FB jest neidozwolone. Jednakże wiele osób i tak zakłada nowe konta. Są dwie opcje: uda się, lub konto od razu otrzyma ograniczenia. Jak się ich ustrzec? Opisałem to w artykule na temat blokady konta na facebooku.

  PAMIĘTAJ! Dodatkowa osoba z funkcją administracyjną to zabezpieczenie w przypadku utraty dostępu do facebooka za pośrednictwem konta prywatnego. W ustawieniach ról na stronie Fanpage – możesz nadać również inne prawa (nie muszą to być od razu prawa administracyjne – te jednak dają tylko możliwość dodawania kolejnych adminów):

  • Administrator
  • Redaktor
  • Moderator
  • Reklamodawca
  • Analityk
  • Niestandardowe

  Jak odzyskać dostęp do Fanpage na Facebooku?

  Konto firmowe w Meta Business Suite and Business Manager

  Aby rozpocząć procedurę odzyskiwania dostępu do strony Fanpage na Facebooku, należy posiadać zarejestrowane i aktywne konto firmowe w Meta Business Suite and Business Manager. Tylko i wyłącznie za jego pośrednictwem jesteśmy w stanie wysłać zgłoszenie dotyczące utraty dostępu do Fanpage firmowego, które otrzymają pracownicy META (Facebook) i pomogą nam w jego odzyskaniu. Obecnie można liczyć na rozmowę poprzez czat, maila czy nawet połączenie telefoniczne. Obsługa supportu jest polskojęzyczna. Jeżeli nie posiadasz konta w MBS to możesz je założyc w każdej chwili. Warto jednak wspomnieć, że nie wszystkie konta od razu otrzymują dostep do supportu.

  Jeżeli potrzebujesz pomocy w odzyskaniu FANPAGE za pośrednictwem mojego konta firmowego, możesz się ze mną skontaktować.

  Kontakt mailowy: UŻYJ FOMRULARZA ZNAJDUJĄCEGO SIĘ NA DOLE ARTYKUŁU
  (Awaryjnie info@kamilrzeznik.pl)

  Taka usługa kosztuje 800 zł (na podstawie faktury) – za przygotowanie i poprowadzenie zgłoszenia. Bez względu na decyzję Facebooka, na którą nie mamy wpływu. Koszt usługi to czas jaki należy poświęcić.

  W przypadku odzyskania FANPAGE koszt łączny wynosi 1600 PLN.

  Dla klientów kursu BEZPIECZEŃSTWO NA FACEBOOKU obowiązuje zniżka 50% na powyższą usługę, w przypadku gdy nie masz możliwości kontaktu z FB.  Przygotowanie zgłoszenia do supportu – krok po kroku (foto)

  Aby odzyskać Fanpage na Facebooku nie mając dostępu do konta prywatnego, musisz wiedzieć – że będzie potrzeba sporej ilości czasu. Samo wysłanie zgłoszenia to dopiero początek drogi. W kolejnych krokach będą dokumenty do wypełnienia oraz oświadczenia. Jest to jedyna droga, jednakże odpowiednio obrana dająca 100% pozytywnego rezultatu. ZACZYNAMY!

  Będąc zalogowanym w centrum zarządzania firmą na Facebooku (business.facebok.com) wybierz z lewego menu na dole opcję „Pomoc

  Z prawej strony pojawi się menu nawigacyjne, z którego wybierz opcję „Skontaktuj się z zespołem pomocy

  Odpowiedz na pytanie „Jaki problem napotykasz” a oto lista:

  • Moja strona na Facebooku została zhakowana lub przejęta przez kogoś innego
  • Zablokowano mi możliwość korzystania z funkcji
  • Chcę zmienić nazwę mojej strony
  • Potrzebuję pomocy w połączeniu moich stron
  • Zablokowano mi możliwość korzystania z funkcji
  • Chcę poprosić o zweryfikowanie strony
  • Cofnięto publikację mojej strony
  • Zawartosc została usunięta z mojej strony
  • Mam problem z utworzeniem posta na osi czasu mojej strony
  • Chcę usunąć podszywające się konto
  • Chcę odwołać się od decyzji o scaleniu strony
  • Chcę skonfgurować stronę globalną
  • Chcę zmienić nazwę mojej strony
  • Chcę zgłosić przypadek zastraszania/nękania
  • Utracilem dostęp do swojej strony
  • Inny problem dotyczący strony

  W nastepnym kroku wybierz formę kontaktu z supportem Facebooka. Do wyboru masz „Czat” oraz „Adres e-mail” Wspominałem także o kontakcie telefonicznym – tak wiem! Ale to akurat support dzwoni do Ciebie, a nie na odwrót. Jeżeli zobaczysz połączenie z numeru +35 (Irlandia) to pamiętaj że dzwoni Support Facebooka i należy odebrać.

  Wysyłka zgłoszenia do supportu FB (utrata dostępu do Fanpage)

  Ostatnim krokiem aby rozpocząć proces odzyskiwania utraconego Fanpage firmowego na Facebooku, jest wypełnienie powyższej ramki. Wpisz swój adres email, podaj numer telefonu a w polu „Wiadomość” dokładnie opisz swój problem. Wykorzystaj opcję „Dodaj zrzut ekranu lub film (opcjonalnie)” aby potwierdzić swoją wiarygodność.

  Po wypełnieniu formularza zaczekaj na odpowiedź supportu. W przypadku wyboru czatu na żywo, odpowiedzi spodziewaj się do 2 minut, jednak gdy czat nie będzie dostępny – opcja email to czas oczekiwania od kilkunastu minut do kilku godzin (z mojego doświadczenia).

  W jaki sposób mam opisać swój problem w zgłoszeniu?

  Nie lada problemem jest dla niektórych osób opisanie problemu. Poniżej prezentuję szablon, dzięki któremu będzie Ci dużo łatwiej. To forma, którą stosuję dla wszystkich moich klientów (a jest ich trochę). Nie jesteś jedyny/jedyna. Osób, które próbują odzyskać Fanpage są dziesiątki tysięcy na całym świecie.

  Treść zgłoszenia do suportu fb w sprawie utraty dostępu do fanpage firmowego

  Dzień dobry. Nazywam się (imię i nazwisko) i kontaktuję się z Państwem w sprawie strony Fanpage (tutaj link do fanpage który chcesz odzyskać) w imieniu Pana/Pani (imię i nazwisko właściciela Fanpage który utracił dostęp + link do jego profilu prywatnego) który/która utracił dostęp do profilu prywatnego w skutek ataku hakerskiego/nałożenia ograniczeń. Utracona strona firmowa jest źródłem wielu kontaktów biznesowych, które z dnia na dzień zostały przerwane. Proszę o przyjęcie mojego zgłoszenia w imieniu (imię i nazwisko właściciela fanpage który utracil dostęp) i rozpoczęcie procedury odzyskiwania strony. Wypełnimy odpowiednią dokumentację, oświadczenia wraz z przesłaniem dokumentów potwierdzających tożsamość. Nowym kontem, które ma otrzymać funkcję administratora Fanpage (tutaj nazwa + link do utraconego fanpage) jest Pan/Pani (tutaj imię i nazwisko + link do profilu prywatnego tej osoby na fb). Z góry dziękujemy za pomoc i oczekujemy odpowiedzi.

  Tak przygotowane zgłoszenie należy wysłać za pomocą czatu lub wiadomości email. Pozostaje oczekiwać na odpowiedź supportu.

  Odpowiedź supportu na zgłoszenie dotyczące utraty Fanpage

  Oszczędzając Wasz czas i tym samym ułatwiając Wam możliwość szybkiego rozwiązania problemu, publikuję poniżej standardową odpowiedź od supportu dotyczącą wymogów które należy spełnić, aby nadać prawa adminitratora strony firmowej na Facebooku innej osobie, nie mając dostępu do funkcji administracyjnych (ze względu na utrate dostępu do konta prywatnego). Oto one:

  Jeżeli chodzi o nadanie praw administratora do strony, możemy wysłać odpowiedni wniosek do zespołu technicznego z taką prośbą, potrzebne nam będą pewne dokumenty:

  1. Kopia ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem np. dowód osobisty, osoby podpisującej oświadczenie. Akceptowalne identyfikatory: https://www.facebook.com/help/159096464162185?ref=cr

  2. Podpisane oświadczenie zawierające:

  -Opis stosunku wnioskodawcy do Strony (oraz upoważnienie do żądania zmiany osoby (osób), która zarządza Stroną, w zależności od przypadku);

  -Nazwisko aktualnej osoby (osób), które zarządzają Stroną, stosownie do przypadku oraz stosunek do tej Strony oraz czy doszło do rozwiązania stosunku biznesowego z osobą(-ami) wymienioną(-ymi),

  -Wyjaśnienie prośby oraz wszelka dokumentacja potwierdzająca wniosek

  -Profil prywatny na Facebooku i adres e-mail powiązany z kontem na Facebooku, które chcą Pani dodać jako nowy administrator strony

  -Klauzula „Oświadczam pod groźbą kary krzywoprzysięstwa, że podane informacje są prawdziwe i dokładne” Prosze również o przesłanie:

  – linku do strony, do której chce Pan odzyskać dostęp

  – linku do profilu osoby, która chce otrzymać uprawnienia administratora

  Po otrzymaniu wszystkich wymaganych dokumentów, prześlę to do naszego działu ekspertów.

  Wysłanie dokumentów i oświadczeń w sprawie odzyskania strony firmowej na Facebooku

  Pozostało już tylko przygotować oświadczenie, które będzie zawierało wszystkie niezbędne (opisane powyżej) informacje. Do tego, należy przesłać również skan dokumentu potwierdzającego tożsamość soby, która zarządzała stroną na Facebooku.

  UWAGA! Nie warto w polu Imię i Nazwisko na Facebooku wpisywać nieprawdziwe dane (o czym mówią standardy społeczności) podczas rejestracji. W tym konkretnym przypadku robią się schody. Nie jesteś w stanie potwierdzić swojej tożsamości. Odzyskanie Fanpage może być niemożliwe. Mam jednak nadzieję – że nie popełniłeś/popełniłaś tego błędu. Pamiętaj – możesz się ze mną skontaktować w formie płatnych konsultacji. Nie jest to konieczne, ponieważ masz w tym artykule 100% odpowiedzi na pytanie „Jak odzyskać stronę na Facebooku?”

  Czas oczekiwania na odzyskanie Fanpage

  Po wysłaniu wszystkich niezbędnych oświadczeń i dokumentów, proces przyznania funkcji administratora nowej osobie potrwa do kilku dni, przeważnie około 3-5 dni. Po jego zakończeniu, support prześle do Ciebie stosowną informację.

  Jak odzyskać funkcję administratora fanpage na nowym koncie prywatnym FB?

  Po zatwierdzeniu wniosku i nadaniu praw administracyjnych nowej osobie na Twoim fanpage (tej którą wskazałeś w zgłoszeniu do supportu) możesz odzyskać dostęp do strony. Musisz jednak posiadać konto prywatne na FB. Osoba z funkcją administratora, po wejściu na Fanpage powinna wybrać opcję „Ustawienia

  następnie wybrać „Role na stronie”

  następnie w sekcji „Przypisz nową rolę na stronie” podać dane konta FB osoby, która ma uzyskać dostęp do strony.

  W kolejnym kroku wybierz funkcję jaką ma sprawować owa osoba. W tym konkretnym przypadku będzie to „Administrator

  Na koniec kliknij w „Dodaj”

  Osoba, która ma otrzymać nową funkcję (twoje nowe konto) musi potwierdzić dodanie nowej funkcji. Otrzymasz powiadomienie na pasku zdarzeń Facebooka.

  I to by było na tyle. Mam nadzieję że pomogłem. W przypadku problemów – jestem do dyspozycji.

  Jeżeli potrzebujesz pomocy w odzyskaniu FANPAGE za pośrednictwem mojego konta firmowego, możesz się ze mną skontaktować.


  Kontakt mailowy: UŻYJ FORMULARZA ZNAJDUJĄCEGO SIĘ NA DOLE STRONY
  (Awaryjnie info@kamilrzeznik.pl)

  Taka usługa kosztuje 600 zł (na podstawie faktury) – za przygotowanie i poprowadzenie zgłoszenia. Bez względu na decyzję Facebooka, na którą nie mamy wpływu. Koszt usługi to czas jaki należy poświęcić.

  W przypadku odzyskania FANPAGE koszt łączny wynosi 1200 PLN.

  Dla klientów mojego kursu BEZPIECZEŃSTWO NA FACEBOOKU – obowiązuje zniżka 50% na powyższą usługę.

  ZLEĆ USŁUGĘ ODZYSKANIA STRONY

  Świadczę usługi odzyskiwania kont firmowych i stron na Facebooku. W przypadku zainteresowania użyj poniższego formularza.

  Cennik

  600 PLN – Przygotowanie zgłoszenia, dokumentacji, oświadczenia, prowadzenie sprawy (koszt dotyczy czasu jaki trzeba poświęcić na zgłoszenie) przed działem supportu META.

  Jeżeli zasoby uda się odzyskać, kwota całkowita usługi wynosi 1200 PLN.

  Faktura (bez Vat lub paragon)

  Czas realizacji: nieokreślony ze względu na oczekiwanie decyzji i kontaktu ze strony pracowników META.

  Wypełnij poniższy formularz:

   3 dodatkowe artykuły “Jak odzyskać Fanpage na Facebooku? Aktualne metody.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *