fbpx

Jak odblokować konto na Facebooku? Wszystkie możliwe opcje!

JAK ODBLOKOWAC KONTO NA FACEBOOKU

Social Media to nie tylko miejsce spotkań ludzi z całego świata, ale także potężne narzędzia biznesowe umożliwiające zwielokratnianie sprzedaży. Jak się jednak okazuje, z dnia na dzień – taka sprzedaż może zostać przerwana poprzez nałożenie blokady na konto prywatne. W dzisiejszym artykule zaprezentuję Wam wszystkie możliwe metody dzięki którym będziecie mogli spróbować odzyskać zablokowane przez Facebooka konto. Możliwości jest wiele, czasu i cierpliwości na to trzeba poświęcić na prawdę wiele. Jest jednak światełko w tunelu, mimo iż zdecydowana większość ograniczeń nakładanych na konta prywatne to zasługa algorytmu/botów. Dla kont prywatnych na Facebooku nie ma obecnie supportu. Inaczej sprawa wygląda dla stron firmowych (fanpage). Jeżeli w skutek utraty dostepu do konta prywatnego, straciłeś także możliwość zarządzania swoją stroną, koniecznie przeczytaj artykuł: Jak odzyskać Fanpage na Facebooku?

Blokada czy przejęcie konta?

Jeżeli Twoje konto zostało zablokowane, lub nałożono na nie poważne ograniczenia – wynika to z naruszeń standardów społeczności facebooka. W tym miejscu warto rozgraniczyć dwie kwestie, poprzez które mogłeś natrafić na mój artykuł. Jest on przeznaczony dla osób, które utraciły dostęp do swojego konta prywatnego w skutek nałożenia blokady przez Facebooka. Jeżeli więc jestes osobą, która straciła dostęp do fb za sprawą hakerów, koniecznie przeczytaj inny artykuł: Jak odzyskać konto FB przejęte przez hakerów?

Moje konto na Facebooku zostało zablokowane – możliwe przyczyny

Facebook zasłynął już wielokrotnite z nakładania na swoich użytkowników blokad bez podania przyczyny i możliwości odwołania się. W takiej sytuacji znajduje się każdego tygodnia kilka tysięcy polaków. Wstajesz rano, do porannej kawy próbujesz zalogować się do facebooka – a tam czeka na ciebie niemiły komunikat:

Poproszono o weryfikację

Jeżeli stwierdzimy, że Twoje posty lub komentarze były niezgodne z naszymi Standardami społeczności, Twoje konto pozostanie wyłączone.

Zawsze dbamy o bezpieczeństwo użytkowników Facebooka i dlatego nie możesz korzystać z niego, dopóki nie zakończy się weryfikacja Twoich postów i komentarzy

Weryfikacja Twoich postów i komentarzy

Dlaczego Twoje posty i komentarze zostały poddane weryfikacji? Prawdopodobna przyczyną takiego działania jest zgłoszenie twojego profilu przez innych użytkowników facebooka. Problem jest taki, że system kont prywatnych obsługują maszyny – i prawdopodobnie wystarczy wysłać odpowiednią ilość zgłoszeń dla profilu prywatnego aby móc go skutecznie zablokować. To nieuczciwe i bolesne działanie dla wielu tysięcy polskich użytkowników facebooka. Jak to interpretować? Według moich domniemań, Facebook (META) ma zbyt małą ilość zasobów ludzkich do obsłużenia tak przeogromnej ilości osób zarejestrowanych na platformie Facebook. Właśnie dlatego dla kont prywatnych nie ma supportu będącego czatem, możliwością kontaktu emailowego czy poprzez rozmowę telefoniczną. W wyniku działań maszyn wiele kont zostaje zablokowanych bezpodstawnie, na bazie zgłoszeń użytkowników. Oczywiście zdarzają się sytuacje w których owe boty blokują profile, które faktycznie są fake kontami lub szerzą treści zabronione przez standardy społeczności Facebook. Problem jednak zaczyna się w momencie gdy konto jest już zablokowane.

To konto zostanie wyłączone za 15 dni

Czy na pewno chcesz się wylogować? Masz jeszcze 8 dni na przesłanie prośby o weryfikację. Następnie konto zostanie nieodwracalnie wyłączone.

Powyższy komunikat został wyświetlony przy próbie wylogowania się z zablokowanego konta. Mamy tutaj do czynienia z sytuacją patową o czym świadczy prawdopodobnie Twoja obecność na mojej stronie. Z jednej strony Facebook informuje nas że mamy X dni na przesłanie prośby o weryfikację, a z drugiej – nie daje nam żadnej opcji wysyłki formularza z prośbą o weryfikację.

Takich sytuacji jest wiele, przybierają one różne formy i różne komunikaty od strony Facebooka. Finał jest zawsze taki sam. Próba wejścia w jakąkolwiek zakładkę, link z formularzem FB kończy się ekranem o trwającej weryfikacji konta:

Facebook zablokował moje konto – jaka jest przyczyna i czy mogę się od niej odwołać?

Standardowo Facebook zawsze udostępniał informacje na temat nałożenia ograniczeń dotyczących kont prywatnych, tych nakładanych przez boty/maszyny. Wystarczyło zalogować się i mimo blokady użyć linku: www.facebook.com/support

Obecnie niestety nie ma takiej możliwości, bo albo system nie wyświetla nic w powiadomieniach karty „Support” lub widzimy ponownie smutny ekran:

Jedyne co możemy w tej sytuacji zrobić to się wylogować lub zmienić wygląd na „Tryb ciemny”

Przy próbie wylogowania widzimy ponownie ostrzeżenie o bezpowrotnym zamknięciu konta. Kółko się zamyka. Jestesmy w sytuacji bez wyjścia.

Próby odwołania się od decyzji Facebooka w sprawie zamknięcia konta prywatnego.

Osoby, które spotyka powyższa sytuacja mogą czuć się rozgoryczone, zdenerwowane, potraktowane przedmiotowo. Zgadzam się z nimi. Jednakże nie można tak po prostu pozwolić by jakaś maszyna zniweczyła naszą wieloletnią obecność w serwisie. Tym bardziej, jeżeli wiesz że nie łamałeś zasad facebooka w żaden sposób lub zrobiłeś to jednorazowo i całkowicie nieświadomie. Problem w tym, że jako zwykły użytkownik nie masz zielonego pojęcia co dalej… skoro nic nie działa.

Nadszedł czas, w którym spróbujemy odwrócić karty wspólnie. Wykorzystamy do tego moją wiedzę i linki które udało mi się odnaleźć. Spędziłem wiele godzin na wymuszaniu pomocy w dziale supportu dla firm. Niestety nie mają oni dostępu do kont prywatnych, a co za tym idzie – nie mają żadnej możliwości pomocy. Znają jednak standardy społeczności i pomogli mi odnaleźć linki z formularzami, których zwykły Kowalski nie jest w stanie znaleźc samodzielnie. Sam miałem z tym ogromny problem, część z nich znalazłem – a kilka dostałem od supportu firmowego. W kilku przypadkach okazały się one kluczowe. Wykorzystajmy zatem wszystkie aby zrobić co tylko się da – mamy na to …. 15 dni.

Moje osobiste konto na Facebooku zostało zablokowane

Pierwszy link z którego możemy skorzystać będąc zalogowanym na wyłączonym z funkcji koncie prywatnym jest Moje osobiste konto na Facebooku zostało zablokowane. Znajdziemy tutaj informacje na temat potencjalnego powodu nałożenia blokady:

Blokujemy konta na Facebooku, które mogą naruszać Regulamin Facebooka. Na przykład przez:

  • publikowanie treści niezgodnych z Regulaminem Facebooka;
  • używanie fałszywego imienia i nazwiska;
  • podszywanie się pod inne osoby;
  • zachowywanie się w sposób niedozwolony na Facebooku i niezgodny ze Standardami społeczności;
  • kontaktowanie się z innymi osobami w celu nękania, przesyłania reklam i informacji o promocjach lub inne formy niestosownego postępowania.

Rozwiąż problemy z logowaniem – Nie mogę się zalogować do Facebooka

Pierwszy link jaki napotykamy na poprzedniej stronie to zakladka dla osób które mają problem z zalogowaniem się do Facebooka. OK. Poniekąd my także mamy taki problem. Co możemy zrobić? Przejść do strony https://facebook.com/login/identify i postępować zgodnie ze wskazówkami.

Jak się jednak szybko okazuje, opcja ta jest przeznaczona dla osób, które nie moga się zalogować poprzez utratę danych, emial, hasło itd. Tak więc dla nas link do niczego. Poza tym, po wejściu mamy nasz ulubiony komunikat:

Wniosek o weryfikację bloady konta fb

Na stronie https://www.facebook.com/help/105487009541643 znajduje się sekcja „Co zrobić, gdy moje konto zostanie zablokowane?” a w niej informacja:

Jeśli sądzisz, że konto zostało zablokowane przez pomyłkę, użyj tego formularza, aby złożyć wniosek o weryfikację.Pamiętaj, że w niektórych przypadkach możemy blokować konto bez ostrzeżenia. Nie przywracamy też kont, które zostały zablokowane za poważne naruszenia. Dowiedz się więcej o tym, jak definiujemy poważne naruszenia Standardów społeczności Facebooka.

Światełko w tunelu? Niestety nie.. strona z formularzem wyświetliła:

Odzyskaj swoje konto na Facebooku z poziomu konta znajomego lub członka rodziny

Kolejną opcją, jaką dają nam dostępne linki na Facebooku w dziale pomocy jest możliwość wysłania zgłoszenia z konta znajomego lub członka rodziny. Oto instrukcja:

  1. Przejdź na komputerze do profilu konta, które chcesz odzyskać.
  2. Kliknij more pod zdjęciem w tle.
  3. Wybierz Uzyskaj pomoc lub zgłoś profil.
  4. Wybierz Inny powód i kliknij Dalej.
  5. Kliknij opcję Odzyskaj to konto i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Niestety i tutaj uderzamy w przysłowiową ścianę, ponieważ zamiast profilu który jest zablokowany przez facebooka widzimy ekran:

Tak więc ten sposób również jest dla nas niemożliwy do wykorzystania.

Jest kolejna strona z wieloma opcjami do wyboru: https://www.facebook.com/help/283100488694834?helpref=contact_forms ale i tutaj nic nie udaje się zdziałać.

Nie otrzymano wiadomości e-mail z potwierdzeniem

Po wielu próbach wchodzenia na różne podstrony, dzięki którym rzekomo mamy mieć możliwość odwołania się od decyzji facebooka – udaje się przejść do jakiegoś formularza. Jest to formularz dotyczący problemu z potwierdzeniem swojego konta na Facebooku. Mamy tutaj możliwość opisania dokładnej sytuacji. Nie ma to w sumie związku z tym co się dzieje z naszym kontem, ale warto spróbować. Tym bardziej jeżeli konto zostało zablokowane bezpodstawnie. Link: https://www.facebook.com/help/contact/221689587951755?hc_location=ufi

A oto przykładowa treść której możesz użyć w tym konkretnym przypadku:

Dzień dobry. Moje konto zostało zablokowane poprzez podejrzenie o złamanie zasad społeczności facebook i regulaminu facebooka. Niestety nie moge się z tym zgodzić ponieważ nie zrobiłam nic, przez co moje konto miałoby naruszyć w/w wytyczne znajdujące się w standardach społeczności i regulaminie. Próbowałam skorzystać ze wszystkich dostepnych formularzy jednakże za każdym razem wyskakuje komunikat „Poproszono o weryfikację – Jeśli stwierdzimy, że Twoje posty lub komentarze były niezgodne z naszymi Standardami społeczności, Twoje konto pozostanie wyłączone.Zawsze dbamy o bezpieczeństwo użytkowników Facebooka i dlatego nie możesz korzystać z niego korzystać, dopóki nie zakończy się weryfikacja Twoich postów i komentarzy.” Oświadczam niniejszym iż nie publikowałam postów ani komentarzy które naruszałyby standardy facebooka. Nie otrzymałam w tej sprawie żadnego ostrzeżenia. Moje konto z dnia na dzień zostało zablokowane. To może być próba ataku na mnie przez hakerów lub osoby nieżyczliwe. Jedyna opcja jaką teraz mam to możliwość wylogowania się, a system wówczas pokazuje komunikat „Twoje konto zostanie wyłączone za 8 dni. Czy na pewno chcesz się wylogować? Masz jeszcze 8 dni na przesłanie prośby o weryfikację. Następnie konto zostanie nieodwracalnie wyłączone.” Problem polega na tym, że nie mam żadnej możliwości przesłania prośby o weryfikację ponieważ wszystkie linki kierują mnie do strony „Poproszono o weryfikację” którą wskazałam powyżej. Jestem głęboko zaniepokojona faktem iż moje konto spotkała taka sytuacja – bez wyjścia. Mam możliwość odwołania – ale jej nie mam. Co mogę teraz zrobić. Dlaczego nie mam żadnej możliwości wypowiedzenia się. Kilka lat kontaktów poprzez platformę Facebook zostanie zaprzepaszczonych, za co? Nie mam zielonego pojęcia. Jestem osobą która dba o swój i innych wizerunek, a ewentualnie uprzedzenia względem czegokolwiek i kogokolwiek zostawiam dla siebie, nie publikuję na ten temat żadnych treści w internecie. Czy może mi ktoś pomóc?

Niestety po kliknięciu w przycisk „Wyślij” nic się nie dzieje. Kolejna blokada.

Pomoc i wsparcie – zgłoszenie opinii

Klikając i szukając jakiegokolwiek formularza w którym będę mógł przesłać powyższe oświadczenie natrafiłem na stronę: https://www.facebook.com/help/2090856331203011 i teraz klikając w trójkącik obok zdjęcia profilowego mogę wybrać opcję „Pomoc i wspieranie

W kolejnym kroku wybieram „Skrzynka odbiorcza Panelu pomocy” ale ona oczywiście nie działa. Wybieram zatem „Zgłoś problem” i ku mojemu zdziwieniu moge wypełnić formularz, a nawet go wysłać. Tak więc kilkukrotnie wysyłam powyższe oświadczenie. Jeżeli da to jakiś efekt, na pewno o tym napiszę poniżej.

AKTUALNIE BRAK REAKCJI ZE STRONY FB NA POWYŻSZE DZIAŁANIE

Pomoc dotycząca zhakowanego konta FB

Z jakiegoś powodu konto zostało zablokowane. Może zostało przejęte orzez hakerów, którzy nie postanowili zmieniać danych dostepowych, a jedynie narobić szkód przez które złamano regulamin i konto otrzymało bana? Sprawdzamy wszelkie możliwości. Kolejny link: https://www.facebook.com/help/1306725409382822

Z powyższych opcji najlepszą będzie „Ktoś inny uzyskał dostęp do mojego konta„. Niestety niewiele nam to finalnie daje, ponieważ kolejny ekran wygląda następująco:

Pozostałe dwa linki również prowadzą do nieodstępnej strony.

Odwołanie od decyzji portalu społecznościowego

Niestety wszelkie próby odzyskania konta z powyższych linków nie przyniosły żadnego skutku. Czasu do całkowitego zamknięcia konta jest coraz mniej. Z pomocą przychodzi portal aplikacje.gov.pl za pomocą którego możemy zgłosić wniosek „Odwołanie od decyzji portalu społecznościowego

To ostatnia deska ratunku, z której udało mi się skorzystać. O wynikach powiadomię Was już niebawem. Jezeli się uda – będzie to krok do przodu. Wązny i potrzebny. Zapraszam ponownie za kilka dni.

3 dodatkowe artykuły “Jak odblokować konto na Facebooku? Wszystkie możliwe opcje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *