fbpx

Pozycjonowanie lokalne w mniej niż 3 miesiące

fotograf ślubny kluczbork projekt strony internetowej

Zależy ci na stworzeniu strony internetowej, która w dość szybkim czasie stanie w kolejce do uzyskania wysokiej pozycji na wybraną przez Ciebie frazę kluczową? Możesz tego dokonać, korzystając z darmowej Akademii WordPressa.

Zbyszek jest zawodowym fotografem z Kluczborka. Niedawno, przygotowałem i uruchomiłem jego stronę internetową www.fotochudy.pl. Jednak jej przygotowanie, nie było jedynym zadaniem jakie otrzymałem.

Zbyszek, poprosił mnie, abym zajął się również optymalizacją dla wybranych przez niego słów kluczowych w procesie pozycjonowania, są to frazy:

  • fotograf ślubny kluczbork
  • fotografia ślubna kluczbork
  • fotograf kluczbork
  • oraz kilka innych (mniej istotnych)

Kluczową frazą, na którą Zbyszek chce być widoczny jest „fotograf ślubny kluczbork„, która posiada od 10 do 100 wyszukiwań miesięcznie w Google:

Pozycjonowanie lokalne różni się nieco od standardowego, zwłaszcza gdy świadczymy usługi na określonym terenie. Informacje firmowe wpływają na wyniki wyszukiwań, którymi kieruje algorytm.

Dobrze przygotowana strona internetowa, powinna posiadać słowa kluczowe w nagłówkach oraz treści. O tym jak je przygotować mówią twórcy algorytmów wyszukiwarek, w przypadku Google – dostosowujemy się przede wszystkim do „Wskazówek dla webmasterów”, w których zawarto najważniejsze informacje odnośnie uzyskiwania wysokich pozycji.

W kilka tygodni kluczowa fraza pojawiła się w top 10 wynikch wyszukiwania

W zaledwie dwa tygodnie od uruchomienia strony, pojawiła się ona na 9 pozycji w wyszukiwarce dla kluczowej frazy „fotograf ślubny Kluczbork”.

Pozostałe frazy, wszystkie, które zostały objęte naszą współpracą pojawiły się w top 50 wynikach wyszukiwania. A to zaledwie pierwsze dwa tygodnie współpracy.

Kilka informacji odnośnie wyników

Przygotowanie odpowiednio zoptymalizowanej pod wyszukiwarkę strony:

  • nagłówki H1,H2,H3
  • meta opis
  • meta tagi
  • słowa kluczowe
  • content
  • page speed

… przyczyniło się do szybkiego jej wzrostu na wybrane słowa kluczowe. W przypadku nowych stron, z domeną nie posiadającą żadnej histroii, pozyskanych linków – proces ten jest mocno utrudniony, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z dużą konkurencją, wykonującą również działania marketingowe.

W przypadku Zbyszka, konkurencja nie jest bardzo duża, a wykonana strona – została zoptymalizowana „nieco lepiej” od stron najważniejszych konkurentów. Linkbuilding, który będzie realizowany w zakresie naszej współpracy, a także rozwój contentu sprawią, że strona w dalszym ciągu będzie się pojawiać coraz wyżej.

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu i pozycjonowaniu strony internetowej, zapraszam do współpracy – możesz się ze mą skontaktować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *