fbpx

Strona wordpress na darmowym szablonie

Akademia Wordpressa by Kamil Rzeźnik

Witam Cię serdecznie. W dzisiejszej 8 – lekcji Akademii WordPressa, zaprezentuję Ci darmowe szablony do wordpressa, na których możesz stworzyć swoja witrynę. Największym ich minusem jest ograniczona funkcjonalność, jednak dla mniej wymagających osób są w zupełności wystarczające.

Po zainstalowaniu silnika wordpress na hostingu, mamy dostęp do Kokpitu, w którym znajduje się zakładka Wygląd, a w niej Motywy. To właśnie tam, możesz przeglądać darmowe szablony i zaledwie jednym kliknięciem rozpocząć proces instalacyjny. Możesz także wygenerować podgląd na żywo. Jeżeli szablon po instalacji i aktywacji na swoim wordpressie, nie będzie dla Ciebie atrakcyjny, możesz w każdej chwili go usunąć i wybrać inny. Korzystaj z opcji „Szukaj” wpisując interesującą cię kategorię szablonów (najlepiej w języku angielskim) np. magazine, 3 columns, one page.

 szablony wordpress

Możesz również skorzystać z opcji:

  • Wyróżniony
  • Popularny
  • Ostatnio modyfikowany
  • Ulubione ( tu znajdą się oznaczone przez Ciebie szablony jako ulubione)
  • Filtr właściwości

Wybierając „Filtr właściwości” możesz nieco bardziej spersonalizować swoje oczekiwania względem szablonu. Opcji jest sporo!.

szablony wordpress darmowe

Jeżeli żadna z wyświetlonych propozycji nie przypadła Ci do gustu, możesz skorzystać z profesjonalnych płatnych szablonów, lub wyszukać innych darmowych, na zewnętrznych stronach. Podpowiadam jak to zrobić.

Po pierwsze, sprawdź wyniki wyszukiwań w Google na słowa kluczowe „Darmowe szablony wordpress” i przejrzyj wszystkie top 10 stron w poszukiwaniu idealnego i darmowego szablonu.

wyszukiwanie darmowego szablonu wordpress w google

Kolejnym krokiem niech będzie wpisanie frazy „Free wordpress themes„, czyli anglojęzyczny odpowiednik. Tutaj znajdziesz dużą ilość darmowych szablonów. Z części z nich osobiście korzystałem wielokrotnie. Rozejrzyj się dobrze.

free wordpress theme

Z darmowymi szablonami do wordpressa jest o tyle problem, że wymagają przeważnie wykonania tłumaczenia, ale nie trzeba się tym zrażać. Niebawem w dziale „Poradnik WordPress” pojawi się artykuł na ten temat, jeśli go przeczytasz – poradzisz sobie z tłumaczeniem darmowych szablonów.

Ciekawe darmowe szablony do wordpressa

Szperając na tych wszystkich stronach, które prezentują się na powyższych wynikach wyszukiwania w formie zrzutów ekranów, wybrałem kilka, z których można zrobić fajną stronę dla większości branż. Opcje konfiguracyjne są opisane dobrze, dzięki czemu nawet nowicjusz wordpressa poradzi sobie z nimi. Pamiętaj tylko, aby nie próbować zrobić strony w jeden wieczór. Na spokojnie, małymi kroczkami – do celu.

Jeżeli masz problem – napisz na forum.

SKT Full Width

Szablon w którym pierwsze skrzydła grają obrazy, zarówno na stronie głównej jak i w pojedynczych zakładkach. Dla każdej zakładki można ustawić osobne tło. Strona główna jest dostosowana do pełnej szerokości ekranów.

skt full widt szablon

ZOBACZ DEMO SZABLONU

GREATMAG – Magazine Theme

Darmowy szablon dla strony internetowej o tematyce lokalnego portalu internetowego, lub bloga wielotematycznego. Może być dostosowany jako szablon strony firmy, z rozbudowanym działem blog, poradnik czy faq. Duża ilość opcji oraz nowoczesny design sprawiają że nie sposób nie wyróżnić tej pozycji.

GRATING MAG SZABLON WORDPRESS MAGAZYN PORTAL MIEJSKI

ZOBACZ DEMO SZABLONU

Illdy

Szablon typu One Page, z dużymi możliwościami konfiguracyjnymi. Umożliwia szybką zmianę kolorystyki, układu poszczególnych modułów, podmianę grafik. Działa szybko, jest responsywny , można przerobić go w taki sposób, że ciężko będzie go porównać do wersji demo. Dodatkowo, ładnie wyglądający szablon wpisów na blogu, prosta edycja tłumaczeń w zaledwie kilku plikach. Zdecydowanie polecam!.

illdy wordpress szablon darmowy

ZOBACZ DEMO SZABLONU

Hitchcock – Portfolio theme

Idealna propozycja dla fotografów, artystów, podróżników, designerów i ludzi kreatywnych. Minimalistyczny, przejrzysty, prosty w obsłudze – a do tego bardzo dobrze prezentujący się. Trzeba zobaczyć. Autor wykonał bowiem świetną robotę, a na dodatek udostępnił ją zupełnie za darmo.

hitchcock szablon wordpress darmowy dla fotografów i artystów

ZOBACZ DEMO SZABLONU

Fukasawa

Wyjątkowo przejrzysty, czytelny i designerski motyw do wordpressa, udostępniony za darmo. Unikalny układ miniatur dodaje prestiżu stronie opartej na tym szablonie. Pamiętaj, że tylko od Ciebie zależy do jakiej tematyki dostosujesz szablon. KAŻDY MA SWÓJ GUST. Łatwa konfiguracja, przejrzyste i czytelne menu. Może być zarówno stroną firmową jak i portalem miejskim, blogiem influencera czy sekcją FAQ.

Fukasawa szablon wordpress darmowy

ZOBACZ DEMO SZABLONU

Mam nadzieję że zaprezentowane możliwości doboru darmowego szablonu dla Twojej strony opartej o silnik WordPress będą przydatne.

Pozdrawiam Cię!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *