fbpx

Subskrypcje YouTube – jak zdobyć subskrypcje na YouTube?

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo

Subskrypcje YouTube – jak zdobyć subskrypcje na YouTube?

Aby zwiększyć liczbę wyświetleń i subskrybentów Twojego kanału, możesz odpłatnie uruchomić kampanię reklamową swoich filmów w YouTube za pomocą Google Ads. Możesz utworzyć reklamy, które będą wyświetlane przed filmami lub obok filmów na stronie odtwarzania w YouTube.

MAM COŚ DLA CIEBIE: DARMOWY Przycisk Subskrybuj na Youtube

Co to jest subskrypcja na YouTube?

Jeżeli komuś podoba się twój kanał na YouTube, filmy, które tworzysz przypadły tej osobie do gustu, może kliknąć czerwony przycisk z napisem „Subskrybuj” Wygląda on dokładnie tak:

Przy okazji, możesz kliknąć i rozpocząć darmową subskrypcję mojego wielotematycznego kanału.

… i jest umieszczony, zawsze pod filmem z prawej strony.

Subskrypcje to inaczej subskrybenci, po angielsku „subscribers„. Niektórzy mówią także Followersi albo „suby na yt„. To użytkownicy YouTube, którzy kliknęli czerwony przycisk „SUBSKRYBUJ” pod Twoim filmem i zaczęli obserwować Twoje materiały wideo. Obecnie na YouTube przesyłane jest 14 godzin materiałów wideo co godzinę. To ogromna ilość. Właśnie dlatego nie jest łatwo się dziś przebić. Trzeba mieć pomysł, umiejętności montażu filmów i dużo wolnego czasu.

Sub za Sub, czyli: darmowe suby na yt

Polak potrafi. Młodzież jeszcze bardziej. Właśnie dlatego, na Instagramie czy Facebooku roi się od profili i grup, na których użytkownicy YouTube wymieniają się subskrypcjami. Jest to ciekawy pomysł na darmowe subskrypcje na YouTubie. Pytanie tylko, czy przełożą się one na oglądalność kanału? Tego nie byłbym taki pewny.

Sub za Sub, czyli: darmowe suby na yt
Sub za Sub, czyli: darmowe suby na yt

Subskrypcja YouTube Premium

Subskrypcją PREMIUM nazywamy także wersję płatną YouTube, która pozbawiona jest reklam i umożliwia pobieranie dowolnych filmów na dysk naszego urządzenia.

Usługę YouTube PREMIUM można przetestować przez miesiąc bezpłatnie, następnie kosztuje ona 23,99 zł / miesięcznie. W każdej chwili można z niej zrezygnować. Skoro dają darmowy miesiąc… to czemu nie spróbować?

Oczywiście niektórzy uciekają się do instalowania wtyczek typu „Ad Blocker” dzięki którym reklamy są tłumione i w sumie, nie trzeba wydawać na YouTube Premium. Ja jednak jestem zwolennikiem wersji PRO niż szukania sposobów na ominięcie opłat.

Subskrypcja YouTube Premium
Subskrypcja YouTube Premium

Jak anulować płatną subskrypcję youtube premium?

 1. Dotknij swojego zdjęcia profilowego. Płatne subskrypcje.
 2. Wybierz subskrypcję, którą chcesz anulować.
 3. Dotknij Kontynuuj, aby anulować.
 4. Wybierz powód, dla którego chcesz anulować subskrypcję, a potem dotknij Dalej.
 5. Wybierz Tak, anuluj.

Sprzedaż subskrypcji na YouTube przez różnego typu strony Internetowe

Subskrypcje na YouTube to gorący temat. Prawdę mówiąc, jak wpiszemy w Google słowa „subskrypcje YouTube” to otrzymamy wyniki ze stronami, które oferują zakup subskrybentów na YouTube. Ale czy aby na pewno na tym Ci zależy?

Każdy pragnie, aby jego kanał w YouTube rozwijał się szybko i w dodatku prężnie. Chodzi dokładnie o godziny wyświetleń filmów oraz liczbę subskrybentów. W tym celu wielu z nas ucieka się do najprostszych metod. Kupię lajki, suby, komentarze na YouTube – i gra gitara. Nic bardziej mylnego!

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć subskrypcje na YouTube?
Subskrypcje YouTube – jak zdobyć subskrypcje na YouTube?

Dlaczego nie warto kupować subskrybcji na YouTube?

Jak widzisz z powyższego zrzutu ekranu, subskrybenci dla Twojego kanału YouTube, są dostępni już od 9,9 zł. Tak się składa, że możesz samodzielnie zmniejszyć tę cenę, a gwoździem do trumny dla ww. ofert będzie Twoja precyzyjność. Co mam na myśli? Otóż pokażę Ci dzisiaj, jak dotrzeć do Twoich subskrybentów za pomocą Google Ads. Aby jednak koszt pozyskania subskrybenta był niski – będziesz musiał wykazać się kreatywnością, innowacyjnością i profesjonalizmem. Chodzi mi o materiał wideo. Musi być totalnie dopasowany, fajnie przygotowany i dobrze odebrany przez Twoich potencjalnych subskrybentów.

Kupując subskrypcje na YouTube, kupujesz kota w worku. Fake konta, z których nikt niczego nie ogląda – a nawet jeśli to i tak jest to bot. Tak więc nie licz na zbyt wiele. Zamierzasz swój kanał opierać na ciągłym płaceniu za widza i jego reakcje? To chore! Omijaj oferty sprzedaży subskrybentów na YouTube.

Naucz się tworzenia reklam WIDEO, którymi dotrzesz do widza za pomocą Google Ads, realnie zainteresowanego tematem, a nie dziękującego w formie subskrypcji za twoje złotówki.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć subskrypcje na YouTube??

Reklama na YouTube: Cena

Ile kosztuje reklama na YouTube?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od tego, do jak szerokiego grona osób chcesz dotrzeć. Kolejna sprawa to, w jakim czasie ma być emitowana reklama. Wpływ na koszt reklamy na YouTube mają także takie czynniki jak: intensywność wyświetlania reklamy oraz ustawienia dziennych stawek i ich rozszerzenia. Na szczęście za chwilę poznasz fajną i skuteczną metodę tworzenia reklam wideo, mających na celu zdobywanie nowych subskrybentów dla Twojego kanału w YouTube.

Kiedy należy zapłacić za reklamę na YouTube?

Opcje są dwie. Wpłacasz środki i korzystasz z nich, ustalając kwotę kampanii nie większą niż posiadane saldo, lub rozliczasz się na koniec miesiąca + w momencie osiągnięcia progu płatności np. 400 zł. Decyzja należy do Ciebie.

Czy mogę korzystać z Google Ads jako osoba prywatna?

Niestety nie. Zgodnie z regulaminem Google ADS, konto reklamowe powinno być założone na firmę. Nic jednak nie szkodzi na przeszkodzie, abym pomógł Ci w stworzeniu reklamy dla Twojego kanału. Skorzystaj z moich usług, napisz do mnie.

Jeżeli posiadasz firmę, załóż konto na Google Ads. Po wydaniu pierwszej stówki otrzymasz bonus od 200 do 400 zł na kolejne reklamy.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć subskrypcje na YouTube?
Subskrypcje YouTube – jak zdobyć subskrypcje na YouTube?

Subskrypcje YouTube – jak zdobyć subskrypcje na YouTube? Z pomocą przychodzi Google ADS!

Pokażę Ci teraz, jak w prosty i przyjemny sposób stworzyć reklamę WIDEO za pomocą Google ADS. Oczywiście musisz ją najpierw przygotować w odpowiednim programie: np. Davinci Resolve (darmowe oprogramowanie) lub Adobe Premiere Pro (płatne oprogramowanie). Są także inne. Osobiście używam i polecam Premiere PRO.

Tworzenie nowej kampanii Google Ads

Przejdź na stronę logowania Google Ads, następnie kliknij w przycisk „Zaloguj się

Po chwili otrzymasz dostęp do swojego konta.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć subskrypcje na YouTube?

Kliknij przycisk „Kampanie” obok którego widnieje ikona domku.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Następnie kliknij „+” na niebieskim tle, aby rozpocząć proces tworzenia nowej kampanii reklamowej.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć subskrypcje na YouTube?

Wybierz opcję „+ Nowa kampania

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Cel kampanii reklamowej

Pierwszy, najważniejszy etap przed Tobą. Jaki jest cel reklamowy Twojej kampanii reklamowej? Odpowiedź: Świadomość i zasięg marki. Chcesz dotrzeć do nowych subskrybentów i zwiększyć świadomość twojej marki = kanału w YouTube.

Kliknij „Świadomość i zasięg marki

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć subskrypcje na YouTube?

Wybierz typ kampanii „Wideo” a następnie kliknij przycisk „DALEJ

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Podtyp kampanii reklamowej YouTube

W kolejnym kroku, do wyboru jest aż 5 opcji:

 • Możliwe do pominięcia reklamy In-Stream
  To te reklamy, na których przeważnie klikamy „Pomiń” aby móc oglądać interesujący nas materiał. I zasadniczo, właśnie ten podtyp sobie dzisiaj wybierzemy.
 • Bumper
  To reklama, która może trwać maksymalnie sześć sekund i nie można jej pominąć. Wyświetla się np. w trakcie oglądanego filmu na YouTube. Także dobra opcja w celu pozyskania subskrypcji – jednakże w 6 sekund, może być Ciężko sprawić, aby widz zobaczył filmik, i podjął działanie.
 • Reklama In-Stream niemożliwa do pominięcia
  15-sekundowa reklama, której nie da się pominąć. Droższa niż In-Stream, ale precyzyjnie przygotowana – niesamowicie efektywna.
 • Out-Stream
  Reklamy przeznaczone wyłącznie na urządzenia mobilne.
 • Sekwencja reklamy
  To bardzo ciekawa forma reklamy za pomocą Google Ads w serwisie YouTube. Dzięki niej możemy opowiedzieć historię o naszej marce. Idealne dla kreowania wizerunku.

Wybierz „Możliwe do pominięcia reklamy In-Stream” i kliknij przycisk „DALEJ

Ustawienia ogólne kampanii WIDEO na YouTube

Dostosujemy teraz ustawienia ogólne naszej kampanii. Po pierwsze wpisz „Nazwę kampanii

Ja wpisałem „WordPress Nitro Pack” ponieważ ostatnio przygotowałem poradnik dotyczący tej wyjątkowo fajnej wtyczki dla WordPress. Przyspiesza ona wydajność strony – diametralnie. Jeżeli chcesz, możesz przeczytać: NitroPack – Popraw swój wynik w Google PageSpeed (Wideo) / zajrzyj przy okazji do sekcji: Szybkość ładowania strony

Strategia ustalania stwek

Strategia ustalania stawek: Docelowy CPM (koszt tysiąca wyświetleń) pozwala Ci określić średnią kwotę, jaką chcesz płacić za tysiąc wyświetleń reklamy. Na podstawie ustawionej wartości docelowego CPM będziemy optymalizować stawki, by pomóc Ci uzyskać jak największy zasięg wśród unikalnych użytkowników. Niektóre wyświetlenia mogą kosztować więcej lub mniej niż ustawiona wartość).

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?
Subskrypcje YouTube – jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Budżet i daty

W tym miejscu wybierz budżet dla całej kampanii wedle swoich możliwości. Dla zwykłego testu proponuję przeznaczyć 100 zł na 14 dni.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Nie są to wielkie pieniądze, i nie spodziewaj się setek czy tysięcy subskrybentów. Realnie, możesz liczyć na subskrypcję w kwocie od 0,50 groszy do 3, a nawet 5 złotych. Wszystko zależy od kreacji reklamowej, czyli Twojego przygotowanego filmu. Ja pokazuję Ci, jak za pomocą infrastruktury Google ADS dotrzeć do Twojego widza. W Twoich rękach jest jak najlepsze zaprezentowanie się.

Sieci

W tego typu kampanii reklamowej nie możemy wyświetlać się obok wyników wyszukiwania, a wyłącznie podczas oglądania przez naszych potencjalnych widzów innych materiałów wideo.

Filmy w YouTube zostawiamy zaznaczone, bo na tym nam zależy.

Sieć partnerów wideo w sieci reklamowej – to miejsca poza YouTube, w których wyświetlane są reklamy wideo. Proponuję odznaczyć. Skupimy się na osobach zalogowanych w YouTube.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Lokalizacje i Języki

Określ lokalizacje dla wyświetlanej reklamy, a także język, jakim posługują się twoi potencjalni subskrybenci.

Podpowiedź: Niektórzy użytkownicy korzystają z anglojęzycznych wersji portalu YouTube. Warto zatem wybrać również język angielski w naszym targetowaniu.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Wykluczenia treści

W tym miejscu możesz dopasować, gdzie mają wyświetlać się Twoje reklamy.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?
Subskrypcje YouTube – jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Proponuję, zostawić to tak jak jest.

Możesz również wykluczyć filmy, które nie pasują do twojego komunikatu reklamowego i nie chcesz się wyświetlać dla ich odbiorców.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

To ustawienie także proponuję zostawić domyślnie.

Dodatkowe ustawienia

W tym miejscu ustalasz:

 • Nazwę grupy reklam (dowolną)
 • Dane demograficzne: wiek, płeć, status rodzicielski, dochód gospodarstwa domowego itd.
Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

a także….

Odbiorcy

Praktycznie najważniejsze dla nas miejsce w procesie tworzenia tej reklamy.

Dokonamy teraz precyzyjnego targetowania naszej reklamy „pod widza

Wybierz opcję „PRZEGLĄDAJ” następnie kliknij „Twoje grupy niestandardowych odbiorców

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?
NIESTANDARDOWA LISTA ODBIORCÓW

Kliknij teraz w przycisk „+NIESTANDARDOWA LISTA ODBIORCÓW

Stwórz nową, niestandardową grupę odbiorców. Nadaj jej nazwę (dowolną) i wybierz opcję „Użytkownicy, którzy szukali dowolnego z tych haseł w Google

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

W kolejnym kroku „Dodaj słowa wyszukiwane w Google

Dla mnie będą to: WordPress, WordPress page speed, szybkość strony itp.

Przy doborze słów kluczowych możesz skorzystać z Planera słów kluczowych, który udostępniany jest dla użytkowników Google Ads z aktywnymi reklamami w ostatnich 30 dniach. Innym darmowym narzędziem jest UBBER SUGGEST.

Pamiętaj, aby słowa kluczowe w 100% pokrywały się z przekazem na filmie Wideo, tak aby Twoje zaproszenie do subskrypcji było faktycznie zachęcające. Trafne.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Po prawej stronie apletu z możliwością definiowania nowej niestandardowej grupy odbiorców widnieją statystyki odbiorców, które informują o tym, jakie wyświetlenia dla danej grupy odbiorców można uzyskać w okresie jednego tygodnia. Nie są to wyświetlenia filmu, który właśnie będziemy reklamować, a jedynie prognoza dla ustawień, które wybraliśmy nieuwzględniająca budżetu.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Kliknij w „ZAPISZ ODBIORCÓW

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Kolejne opcje dotyczą zawężania grona odbiorców na podstawie słów kluczowych, tematów lub miejsc docelowych. Nie będziemy z tego korzystać, ponieważ chcemy dotrzeć do maksymalnie dużej liczby osób, które wyszukiwały hasła powiązane z tematyką naszego kanały w YouTube.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Określanie stawek

Docelowy CPM (koszt tysiąca wyświetleń) to średnia kwota, jaką chcesz zapłacić za tysiąc wyświetleń reklamy. Na podstawie ustawionej wartości docelowego CPM Google Ads będzie optymalizować stawki, by pomóc Ci uzyskać jak największy zasięg wśród unikalnych użytkowników. Niektóre wyświetlenia mogą kosztować więcej lub mniej niż ustawiona wartość.

Proponuję ustawić stawkę na poziomie 10 – 20 zł. Przeglądając wyniki, jakie uzyskuje reklama już po pierwszych kilku dniach, możemy zmieniać tę stawkę w taki sposób, aby nasza reklama była bardziej efektywna.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Utwórz reklamę Wideo

W ostatnim kroku tworzymy reklamę, która pojawi się przed w trakcie lub po materiale powiązanym tematycznie.

Twój film w YouTube – wgraj reklamę na kanał YouTube

W tym miejscu musisz podać link do materiału reklamowego. Wgraj reklamę na swój kanał w YouTube, przy czym jeżeli to 15-sekundowy filmik, warto zaznaczyć przy publikacji status na „Niepubliczny” tak, aby wideo nie pojawiło się na stronie kanału.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Wklej link do materiału promocyjnego.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

W polu „Końcowy URL” podaj adres URL do twojego kanału w YouTube, lub wybierz sprytniejszą opcję: wklej link do bezpośredniej subskrypcji kanału YouTube

Wezwanie do działania – wybierz tę opcję i dołącz przycisk z napisem „Subskrybuj” oraz krótkim opisem w formie nagłówka np. nazwą twojego kanału.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Opcje adresów URL reklam zostawiamy bez zmian. Wpisz nazwę reklamy.

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Na koniec kliknij „UTWÓRZ KAMPANIĘ

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?
Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Gratulacje! Twoja pierwsza kampania WIDEO w YouTube, dopasowana do osób powiązanych tematycznie – jest gotowa. Teraz musi przejść jeszcze weryfikację przed końcową aktywacją.

Najczęstsze błędy powodujące wstrzymanie przez google kampanii

 • Nadmierna ilość dużych znaków w treści reklamy
 • Używanie niecenzuralnych słów
 • Niedziałający link do strony, na którą prowadzi reklama

gdzie znajde link do bezpośredniej subskrypcji mojego kanału?

Stworzysz go samodzielnie. Skopiuj adres twojego kanału w Youtube, mój to https://www.youtube.com/channel/UCshu6Sg1b_h4DniKvj_U-yw i dodaj na koniec ciąg znaków ?sub_confirmation=1 tak, aby finalnie link wyglądał następująco: https://www.youtube.com/channel/UCshu6Sg1b_h4DniKvj_U-yw?sub_confirmation=1

Podgląd gotowej kampanii i jej wyników

Aby zobaczyć wyniki stworzonej kampanii reklamowej, a także zarządzać jej ustawieniami, zaloguj się do swojego konta w Gogle Ads a następnie przejdź do „Wszystkie kampanie – Wybierz swoją kampanię

Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?
Subskrypcje YouTube - jak zdobyć realnych fanów reklamą Wideo (Google ADS)?

Materiał reklamowy: o czym pamiętać?

 • Trwa maksymalnie 15 sekund
 • Musi być przygotowany w sposób profesjonalny
 • Używaj dobrej jakości materiałów WIDEO i kamery, jeżeli zamierzasz prezentować swoją twarz
 • Nie zapominaj o zachęceniu do subskrypcji, i kierowaniu widza „za rączkę – jak subskrybować” w trakcie materiału
 • Pierwsze sekundy są kluczowe, walczysz o uwagę – musisz od razu wyciągnąć Asa z rękawa

Mam nadzieję, że materiał był pomocny, powodzenia na YouTube!

Źródła:

https://creatoracademy.youtube.com/page/lesson/ad-promotion?hl=pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *